چگونه یک وبسایت بسازیم

پی نوشت:
امروز که دارم این پست رو منتشر می کنم به اندازه یک سال در ذهنم پست برای انتشار دارم، اما تصمیم گرفتم با موضوع ساخت وبسایت امشب رو بگذرونم تا سر فرصت به موضوعات دیگه بپردازم.

پی نوشت دوم:

به منظور راهنمایی این نوشته رو مینویسم و امیدوارم برای شما نتیجه خوبی داشته باشه.

پی نوشت سوم:
به خاطر آموزش و به علت غرق شدن در نقش خودم، وادار شدم یه وبسایت راه اندازی کنم که در آخر اگر کسی خواست می تونم در اختیارش بگذارم.
هر کسی یه روزی ممکن تصمیم بگیره یه وبسایتی با هر هدفی (یکی برای کارش، یکی برای وبلاگ نویسی _مثل من_ و یکی هم برای امرار معاش) راه اندازی کنه. فارغ از موضوعات راه اندازی وبسایت قصد دارم از صفر تا صد راه اندازی یک وبسایت و به طور دقیق تر چگونگی ساخت یک وبسایت رو براتون شرح بدم. احتمالا سر فرصت به صورت ویدئویی هم براتون شرح بدم اما تا اون وقت به صورت مکتوب می نویسم.

اولین قدم برای راه اندازی یک وبسایت انتخاب یک اسم ست، لزومی نداره خیلی سخت بگیرید؛ شاید باورتون نشه ولی یه همچین اسمی رو شما نمی تونید ثبت کنید چون قبلا یک نفر در یک جایی از این دنیا اون رو به نام خودش ثبت کرده:
“fgsdf.com”

جالبه براتون که بگم این اسم رو با کشیدن دستم رو لپ تاپ سرچ کردم.

سرچ کردن هم بسیار سادست برای اینکه بفهمیم آیا اسمی رو میشه برای سایت خودمون انتخاب کنیم یا نه.

خیلی راحت، مراجعه می کنید به سایت های ارائه دهنده خدمات به عنوان مثال (پارس دیتا – http://www.parsdata.com/ ) وارد بخش ثبت دامنه بشید و شروع کنید به سرچ کردن. من زمانی که دنبال اسم برای همین وبلاگ می گشتم، نتونستم آدرس aghaahmadi.com رو بگیرم بنابراین مجبور شدم همین دامنه یعنی (Aghaahmadi.ir) رو به نام خودم ثبت کنم و ازش استفاده کنم. یه مساله ای رو هم همینجا بگم که مهمه، اونم این که تمدید دامنه ها یا یک ساله هستن یا دو و یا سه ساله؛ شما سعی کنید سه ساله ثبت کنید تا دغدغه این رو نداشته باشید که مبادا سایتتون به زودی از دسترس خارج بشه.

بعد از انتخاب اسم مناسب برای وبسایتتون و ثبت جهانی اون که معمولا هزینه خیلی بالایی نداره باید به منظور ثبت در کشور وارد وبسایت  http://www.nic.ir/ بشید و با ساخت اکانت در آنجا ضوابط و قوانین موچود در آنجا را می پذیرید، در غیر این صورت امکان استفاده از دامنه ای که ثبت کرده اید وجود ندارد.

من تا اینجای مرحله رو اسمش رو میزارم قسمت اول راه اندازی یک وبسایت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *