آیا بعد از هر سختی آسانی هست ؟

همین یکی دو هفته پیش بود که تو یکی از پست های منتشر کرده در ویسایتم گفتم کمی وقت آزاد دارم؛ اما انگار این صدا در پیکره جهان پیچید و من وادار شدم به کارهایی که حتی در روز تعطیل  تا پاسی از شب به آن مشغولم. گویا این که بعد از هر سختی آسانی هست (اِنّ مَعَ العُسْرِ یسْراً) برای من برعکس تعریف شده. اول آسانی بود و حالا سختی. به هر حال اتفاقی ست که افتاده و این مهم رو به فال نیک می گیرم.

چند روزی هست درگیر کارهای ثبت نام در ارشد هستم. از طرفی کار جدیدی برای خودم دست و پا کردم که با یکی از دوستان متممی دارم پروژه ای رو پیش می برم که

وضعیتِ سینا

زیر نظر معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری ست. همزمان یک پروژه تولید محتوا در دست دارم که تعهدات سنگینی رو متحمل شدم. راه اندازی کسب و کاری برای خودم و یکی از دوستان نزدیکم در حال وقوع ست (در واقع به انتهای مراحل تحقیق بازار نزدیک شدیم). از طرفی پیشنهاد همکاری بابت پیش برد یک پروژه صادرات را در پیش دارم که نیاز به زمان و انرژی زیادی ست. ضمن تمام اینها پیشنهادی کاری شده بابت پیمانکاری توزیع میوه شب عید در یکی از مناطق تهران. و یکی دو مورد دیگه هم هست که بسیار و بسیار از جملگی مواردی که عرض کردم مهمتر و زمان بر تر ست که در موقعیت مناسب تر عرض می کنم.

در حال حاضر به واسطه لطف همکارم از کار به مدت نیم ساعت فارغ شدم و مشغول نوشتن هستم.

به زودی برنامه های جالبی برای وبسایتم دارم که تا عملی شدن اونها چیزی نمی گم.

ممنون

پی نوشت : منبع عکس و شخص عکاس در این لینک قابل ملاحظه هستند (+) .

 

6 thoughts on “آیا بعد از هر سختی آسانی هست ؟

 1. زینب

  سلام سینا جان
  این مدت اینقدر به وبلاگت سر زدم و خبری نبود که دیگه داشتم ناامید می‌شدم. امروز که دوتا پست آخرت رو دیدم بارقهٔ امیدی بر دلم تابید.
  می‌خواستم بگم تا باشه از این سرشلوغی‌ها ! خوشحالم که مشغول درس و کار هستی و داری به سرعت میری جلو 🙂
  راستی این مدت زیاد می‌بینم کامنت‌هایی با اسم‌های عجیب و غریب توی سایتت میذارن. پلاگین اکیسمت رو نصب نداری فکر کنم. سه دقیقه بیشتر طول نمی‌کشه نصب کردنش.
  امیدوارم فرصت کنی بیشتر بنویسی.
  موفقیت و رضایت رو برات آرزو می‌کنم مهندس😉

  1. سینا Post author

   داشتم نا امید می شدم کم کم. از کامنت های درب ضد سرقت و رستوران در کیش و ….
   خیلی خوشحال شدم از کامنتی که برام گذاشتی.
   خیلی.
   بیشتر از قبل به بلاگت سر میزنم.
   ضمنا مرسی از پیشنهادت
   وقت کنم حتما اون فزونه که گفتی رو نصب می کنم.

  1. سینا Post author

   شبنم عزیز ممنونم ازت
   بهطرز عجیبی چند وقت پیش (سه چهار روز پیش) تو خاطرم بودی که یه حالی ازت بپرسم.
   اما نشد.
   خوشحالم که اینجا می بینمت .
   مرسی.

 2. نمایندگی درب ضد سرقت

  سلام اقا سینا. داشتم کامنتا رو میخوندم دیدم از کامنتای تبلیغاتی شاکی هستی، منم که تبلیغاتی هستم 😀
  اما تبلیغاتی بودن به این معنی نیست که متنت رو نخونم. از نوشتارت خوشم اومد. من ۳۳ سالمه و بخشی از سختی هایی که داری واردش میشی رو گذروندم مثل ارشد و کار و … . برای من هر چی که میگذره و هر چی که سنم بالاتر میره، بیشتر همه چیز داره به سمت سخت تر شدن میره و اصولا تا اینجا بعد هر سختی آسانی ندیدم، برعکس هر روز داره سخت تر میشه. ولی یاد گرفتم نسبت به سختی ها سِر بشم و خیلی بهشون توجه نکنم. بالاخره قرار نیست توی این زندگی خوش بگذرونیم. اومدیم که بجنگیم. تهش به این نتیجه رسیدم که برای هیچی غصه نخورم و آرامشم رو حفظ کنم چون بعد از سپری شدن دوره اون سختی، قطعا بهش میخندم. بخند برادر من زندگی همینه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *