وقت آزاد

من بر حسب عادت و علاقه نوشته های دکتر صدر رو دوست دارم _میتونید نمونه نوشته های دکتر حمیدرضا صدر رو در این لینک ببینید_ ولی به دلیل مشغله کاری و کمی تنبلی چند وقتی نتونسته بودم که مطالبی که می نوشت رو بخونم. اما این روزها خوشحالم که تونستم مجددا این مطالب که به شدت بهشون علاقمندم بخونم. هر چند این وضعیت شامل حال وبلاگ برخی دوستانم هم شده که باعث افتخار هست برای من. می خوام اعتراف کنم که حضور دوستانِ حال حاضرم بی تاثیر در این موضوع نبوده که من رو وادار به استفاده بهینه تر از وقتم شده ست.

به هر حال وقت من این روزها کمی بیشتر از قبل شده و اعتراف می کنم از این موضوع بسیار خوشحالم. اما این خوشحالی نه نون میشه نه آب!

فارغ از اینکه علت این آزاد شدن وقت چیست، تصمیم گرفتم این نعمت رو قدر بشمارم. حالا برای این قدر شمردن برنامه دارم. یعنی می خوام بگم به این سادگی نیست که بگم قدر میشناسم و تمام.

قصد دارم تصمیم هایی که گرفتم جهت بهره وری حداکثری زمانم باشه.

اما کاری که می خواهم بکنم چیست.

 1. مطالعه وبلاگ دوستانم.
 2. مطالعه کتاب.
 3. مطالعه متمم.
 4. زبان انگلیسی.
 5. یادگیری مهارت های مرتبط با کارم.
 6. راه اندازی یک کسب و کار.
 7. نوشتن در وبلاگ

این لیست ممکن ست به روز شود.

اینها مواردی هست که ممکن ست در طول روز آنها را انجام دهم اما این نوع انجام دادن به درد من نمی خوره. قصد دارم بعد از حدود ۲ یا ۳ ماه یک گزارشی تهیه کنم و امیدوارم اون گزارش بتونه کمک راهنمایی باشه برای کسانی که قصد دارن در زندگی شان تحول ایجاد کنند.

از فرصت پیش آمده مسرت بخش هستم و تمام تلاشم این ست که به طور روزانه گزارشی تهیه کنم و آن را  اینجا منتشر کنم و یا  در صورتی که به صورت روزانه نشد، به صورت هفتگی در همین وبلاگ منتشر کنم.

این تصمیم ها رو اینجا نوشتم تا نسبت به اونها متعهد باشم.

این تصمیم ها به صورت جزیی تر در وبلاگم تشریح شده ست. در عین حال باور دارم انتشار آنها هم باز من رو متعهد تر می کند. در صورت امکان آنها را منتشر میکنم.

پی نوشت :

عکس مربوط به سایت unsplash می باشد.

ممنون.

3 thoughts on “وقت آزاد

 1. لیمو

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *