معصومه شیخ مرادی

طبق معمول هر هفته، و مطابق قولی که خودم به خویشتن ام دادم، اوایل هفته یک پست راجع به دوستانم می نویسم و در وبلاگم منتشر می کنم.

نوشته های قبلی یی رو که درباره دوستان عزیزم نوشتم رو میتونید از طریق لینک های زیر دنبال کنید:

طاهره خباری / رحیمه سودمند / سجاد سلیمانی / سعید فعله گری / شاهین کلانتری  و (+) / محمدرضا زمانی / محمدرضا شعبانعلی / فواد انصاری .

خب راستش رو بخواین نوشتن از معصومه خیلی سخت. از کسی اراده براش یه معنی دیگه ای داره و صرف فعل خواستن خیلی سهل تر از چیزی ست که حداقل من فکر می کنم. شخصی که کتاب نوشته و کوهنوردی تفریح و سرگرمی اش ست و در شغلش برگزیده محسوب می شود؛ واقعا از او سیاهه نوشتن سخت ست و صعب. اما به پاس وفاداری به قولم و حداقل گفتاری که می تونم اینجا به نظر شما برسونم، مینویسم.

معصومه رو اولین بار در دورهمی دوستانه ای مورخ سوم اسفند ۹۵ دیدم، این بشر واقعا ورای جنسیتش و ورای عرف عام زندگی می کنه. و واقعا این برای من قابل ستایش و تحسین. معصومه نمی دونم چندتا کتاب شعر داره. اما به من یکی رو داده به اسم “اشک ماهی ها”. هر روز می خونمش. و منی که علاقه و پیوندی به شعر نداشتم، محصور خودش کرده. از قلم معصومه چی می شه گفت. همه نوع صنایع ادبی که به کار می بره، به جا و بی نظیره.

تو قسمت درباره منِ وبسایت اش خیلی جالب از خودش می گه: “تمام هدف من از خواندن ، نوشتن  و هرگونه امور روزمره رسیدن به زندگی آگاهانه است”. زندگی آگاهانه همون مسئله ای ست که شاید در طول تاریخ افراد محدود و معدودی به دنبال آن بوده باشن و یا به آن دست یافته باشن اما معصومه هدفش زندگی آگاهانه ست.

اگر سری به وبلاگ معصومه زدید حتما دسته بندی “زبان زندگی” رو مطالعه کنید. احساس می کنم وقتی این مطالب رو می خونم دقایق عمرم محسوب نمی شن. و این در کمتر نوشته هایی پیش می آد که این از اون دسته نوشته هاست که ارزش داره براش وقت گذاشت و چشم رو روی صفحه مانیتور نوازش داد.

راجع به متمم هم که چیزی نمی شه گفت جز اینکه، معصومه جزو نفرات برتر و اول در خیلی از مباحث و دروس متمم ست. و من از اینکه یکی دو بار دیدمش افتخار می کنم و آرزو می کنم فرصت باشه تا باز هم زیارتش کنم.

برداشتی که من کردم اینکه معصومه به شدت فکر می کنه، درونگراست و از لحظه لحظه زندگی اش داره لذت می بره. اگر دخترای نوجوان از من می پرسیدن که یه الگو می شه به ما معرفی کنی، قطعا اولین نفر اسم معصومه رو می بردم و می گفتم از اون پیروی و اطاعت کنید که برای شما بهترین گزینه ست.

معصومه مرتب وبلاگت رو می خونم و همیشه از مطالبی که می نویسی حظ می کنم، امیدوارم تو خونه جدید (یعنی ووردپرس؛ چون قبلا تو بلاگفا می نوشت) به کمال برسی و دست از نوشتن برنداری.

بیش از این زبونم قاصرِ. برات بهترین ها رو آرزو می کنم.

وبلاگ های معصومه:

وبلاگ جدید معصومه

وبلاگ قدیم معصومه

ممنون.

5 thoughts on “معصومه شیخ مرادی

 1. معصومه شیخ مرادی

  سینا جان من نمیدونم چجوری بگم ازت ممنونم نه اینکه چون درباره من نوشتی چون یه آدم یه دوست وقت گذاشته و از بیرون به من نگاه کرده و میخواد خودم رو یه جور دیگه به خودم نشون بده این برام یه سعادت و خوشبختیه که یه دوست اینقدر برات بها بزاره نمیخوام با کلمات بازی کنم این عین همون چیزیه که این چند روز که متنت رو خوندم تو دلم بود بهت بگم. تو به خودشناسی من کمک کردی و بی دلیل نیست این روزها اینقدر از خدا ممنونم به خاطر تاثیر فراوان دوستانم در زندگی ام . اینکه چقدر اینروزها بخت با ماست. ممنونم از تو ، راستی برادرزاده ام تازه به دنیا اومده و اسمش رو سینا گذاشتن اما تا وقتی میگن سینا من همه اش یاد تو میفتم:-)

  1. سینا Post author

   معصومه دوباره سلام.
   راستش یاد حرفت افتادم که راجع به نوشته محمدرضا درباره تو نوشته بود؛ و اون حرفت که گفته طوری درباره من نوشت که انگار سالها تو رو می شناخت. و این خیلی عالیه. منظورم نوع نگاه توئه. همون بحث خودشناسی.
   خوشحالم یه نفر دیگه به جمع ما سیناها اضافه شد :)))

 2. حامد احمدی

  صحن بستان ذوق بخش و صحبت یاران خوش است
  وقت گل خوش باد کز وی وقت میخواران خوش است.

  خدا را شکر می کنم که از اینکه از شکر گویی دیگری، من اینقدر ذوق کردم!
  انسانی از دیگری تعریف کرده، دیگری به آگاهی بیشتر از خود رسیده، در انتها خدا را شکر می کنیم. بگردیم، در کل آفاق، اگر از این خوش تر، یافتیم که نخواهیم یافت.
  صحن بستان، متمم نیست، نشست های دوستانه نیست، بلکه دل های پاک است. دل پاک یعنی دلی که تمنای تمجید از دیگری دارد. ستایش بی دریغ. که خداوند بزرگ ما را به تمرین تمجید بی دریغ، راهنما باشد و یار.
  اصولاً،
  اهل قلم، و صاحبان تراوش، از سر لبریزی مهر و صلای هدایت و نجات می نویسند. که ای تو، راه بهتر اینجاست. آن دعا را قبول دارم. که الهی همیشه نویسا باشی. و مشابه آن، همیشه لبریز باشید. که شکل مهرورزی، تنها سرودن شعر و نوشتن متن نیست، هرچند از بهترین و مانا ترین نمونه های آن است.
  به امید خدا

 3. یاور مشیرفر

  معصومه فقط شاعر و کوهنورد و شاگرد ممتاز متممی و ریاضیدان نیست. معصومه کسیه که میشه به عنوان بنچ مارک و شاخص اخلاق و انسانیت و شخصیت در نظر گرفتش و با مقایسه رفتارهامون باهاش به اصالت و صحت رفتارهامون پی ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *